Delta
Az iPad alig fél kilós, a kézikönyv majdnem húsz(!) kilós volt (de mi lesz a jellegzetes pilóta-táskákkal?). Az iPad nem csak kézikönyv - felszállás előtti ellenőrzési lista, mi a teendő, ha a gép dugóhúzóban repül az óceán felé? -, de friss időjárási térképhasználatára, up-to-date repülési infók megjelenítésére, elérésére is alkalmas - ha van Internet kapcsolat. (A Gonosz Almalapot az érdekli, hogy a pilóta használhatja-e a wifit, mert ő utasként nem, pláne gurulás közben nem. Vagy a pilóta iPadje spéci, ami nem zavarja meg a szegény nagy repülőt? Kiderült, csak tízezer láb, háromezer méter felett lehet iPadet használni.)
A Delta egyébként megengedi a kapitányoknak, hogy alkalmazásokat telepítsenek az iPadekre. A szóvivő ugyanakkor hozzátette, hogy a kapitányok nagykorúak, ezért döntöttek így. Hiszik, hogy nem lesz elhibázott leszállás amiatt, hogy az Angry Birdben épp szintlépésig jutott a pilóta. (Mi is.)
British Airways
A BA a vezető steward(es) kezébe ad iPadet. Aki repült már, az tudja, hogy ötven méterenként leellenőrzik, azonos vagyok-e magammal, saját nevemre szól-e a jegyem, enyém-e a nálam lévő csomag... Ez eddig nyomtatott papírtenger volt, ami persze sikeres repülés után ment a szemétbe (frászt, ment lefűzésre a szolgálatnál). Ezt váltja ki a BA most iPaddel.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése