Az Apple iCloud felhőszolgáltatása oly mértékben összesimul az Apple eszközök szoftvereivel, szinte láthatatlan. Annyit mindenképp illik tudni, hogy amennyiben megengedtük, hogy adott szolgáltatást – levelezés, naptár... – az eszközünk az iClouddal szinkronizáljon, akkor ami lent a kezünkben, az fent a felhőben és vice versa. Ha eszköztelenek vagyunk, a felhőben akkor is elérünk mindent, a legkevésbé kívánatos esetben egy Windowsos gépről is tudunk böngészőből dolgozni. Első lépésként az Apple ID-vel lépjünk be az iCloudba (én biztos inkognitóablakban tenném, hogy ne maradjon nyoma).
Innen az összes létfontosságú alkalmazás elérhető – Mail, Naptár, Jegyzet, Pages, Numbers... –, ami a munkához kell. Kolléganőnk anno nem is használta a gépre telepített programokat, neki ez a felület jobban tetszett, gyorsabb volt. A Mail, Naptár, Jegyzet... alkalmazásokban csak az iCloud szerveren átmenő adatokat látjuk, az @icloud végű e-maileket (a régi macesek az @me, sőt a @mac végűeket is). Nem látjuk a @google.com e-maileket, mert azokat a Google szerver szinkronizálja, azokat a @gmail.com alatt kell keresni.
Pages, Numbers és Keynote esetében csak azokat a fájlokat érjük el és szerkeszthetjük, amelyet az iCloudban tárolunk.
Nyissuk meg a Mailt!
Ismétlés: csak az @icloud.com leveleket látjuk. Nem találjuk meg azokat a mappákat, amelyeket az iPhone-on, iPaden vagy Macen hoztunk létre, azok a létrehozó eszközön vannak, és nem szinkronizálódnak. Az azokba áthúzott levél itt az Inboxban lesz.
Ahogy az ikon sort végignézzük, nem hiányzik semmi, lehet levelet írni, válaszolni. Az iCloud-os verzió nem tud annyi mindent, mint a "földi", pár dolgot pedig a kezelőfelületből adódóan másképp tud. A legfontosabb a bal oldalon a Mailboxes felett található fogaskerék. Erre kattintva lehet kukát vagy spamet üríteni (ami a szinkronizált eszközök kuka és spam mappáját is üressé teszi). Illetve itt vannak azok a beállítások, amelyek erre, a netes verzióra igazak.
Az Account alatt lehet alias mail címet megadni. Az Autoreply a távollévők öröme és a köremailek halála. A Mail Forwarding akkor jó, ha az @icloud.com címedet nem használod, de olvasnád az ide érkező leveleid. A képen is látható Composingban adható meg, hány másodperced legyen a tévesen elküldött levelet megölni, illetve itt adhatod meg aláírásodat.
Az iCloudos Mail és a többiek akkor is hasznosak és használandók, amikor szinkronizálási gondod van. Az iCloud felhő az Apple felhőhöz, internethez csatlakozik közvetlenül, mivel annak része. Ha itt megvan egy mail, fájl, és az eszközödön nincs, akkor szinkronizációs gond van.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése