- Tigris előzetes "Mac OS X speaks your language." – írja az Apple honlapja. Hát nem. Csupán az OpenType karaktereket használja, ez viszont dicséretes, mivel az OpenType olyan szabvány, amiben helye van a magyar ékezetes karaktereknek, a japán és kínai jegyeknek is. A netes oldal mutatja meg, miért nem érdemes más oldalon levő grafikai elemre csak linkként hivatkozni.
- Adobe Bridge CS2 A Bridge az Adobe alkalmazások közt feszül – erős túlzással az Adobe operációs rendszer előfutárának is nevezhetnénk, valójában inkább egy szuperasztalhoz hasonlít.
- Adobe Stock Photo "Ide kellene egy olyan kép, amelyen Steve Jobs az Almalapot olvassa" – sóhajtott fel a tartalommenedzser, de hát hol találunk mi olyat?
- Version Cue CS2 A CS – ezt most már illene CS1-nek nevezni – csomagban talált Version Cue-t sokan feltettük, megnéztük a System Preferencesben, majd kikapcsoltuk és többet nem is néztünk felé.
- InDesign CS2 Az Adobe az Aldus PageMaker felvásárlásával komoly vetélytársat szerzett InDesign programjának, ám hamar kicsemegézte a PageMaker javát, így a botladozva induló (1.0), majd lassú, de roppant méretűvé hízó (1.5) InDesign előbb (2.0) ígéretes kihívójává vált, majd sorozatban aratott a piacot évtizede uraló program felett győzelmeket (CS vagy 3.0) és most itt a következő verzió (CS2 vagy 4.0).
2025. április 24., csütörtök
Időutazó Almalap: 2005. április
Csak a tartalomjegyzéke volt sovány ennek a számnak. Egyfelől írunk a Tigrisről, az érkező Mac OS X 10.4-ről – ennek a hazai bemutatója volt az első, amelyre a viszonteladók hosszabbított nyitvatartással készültek. És az Adobe CS2 szoftverek ismertetésének is nekikezdtünk – a Macesek jelentős része használta az Adobe szoftvercsomagját. A címlap a Tigrisé, nem is volt kérdéses.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése