Gondolom, elsőre mindenki rávágná, hogy igen. Indokként hozzátenné, hogy mert így memória szabadul fel, gyorsabb lehet az iPad vagy az iPhone. Aztán persze mindenki eltöprengene, hogy ha az a kérdés, hogy "hasznos-e bezárni", akkor talán még sem az "igen" a jó válasz, de vajon miért nem?
A lehetséges megoldást Thorin Klosowski, volt Apple Genius Bar munkatárs mondja - persze, mint minden mást a neten, így ezt a bejegyzést is, kezeljük fenntartással.
Klosowski szerint nem hasznos bezárni a futó alkalmazásokat. Érve az, hogy a bezárás és újra megnyitás sokkal több áramot fogyaszt, mintha az alkalmazás megnyitva piheg a memóriában. Azaz, a bezárás és újra megnyitással csökkentjük a táptól távol tölthető időt. Ráadásul az iOS memória kezelése igen fejlett, ha egy aktív alkalmazásnak a szabad memória területnél többre van szüksége, akkor az iOS zár be alvó alkalmazásokat, vagy szabadítja fel az azok által foglalt memória területet. Logikus.
Aki technikai mélységre vágy a fenti kérdés kapcsán, annak ajánljuk tavaly novemberi írásunk: Miért jó, hogy 64 bites az A7?
2 megjegyzés:
Nem egy barátom panaszkodott, hogy gyorsan merül a telefonja. Megmutattam nekik, hogy hogyan tudják bezárni az alkalmazásokat. Azóta valahogy nem merül gyorsan a telefonjuk.
Akár igazad is lehet. Ha viszont egy olyan alkalmazás futott, ami például másodpercenként feljegyzi a GPS-pozíciót (csak vad példaként), akkor annak becsukása evidensen jó az aksinak. De egy vadul Bluetoothozó is leszívja, rendesen.
Megjegyzés küldése