
Miért nem tudom a Dropboxba mentett fotókönyvtáramat használni?
A fotókönvtár a Képek könyvtárban van, és tilos hozzányúlni. Bár egyetlen fájlnak látszik, de nem az, minden képünk külön fájl, számos adatbázis- és index hivatkozást rejtett az Apple el abban az egyetlen fájlban. A legkisebb változtatás is képes "hazavágni" az összes képet. Legtöbb esetben ilyenkor sem veszett el semmi, de aki nem ért hozzá, az ne próbálkozzon helyreállítással, forduljon szakemberhez – például hozzánk.
Az egyes képek számos metaadatot tárolnak, ilyen a kép mérete, a GPS adatok... Egyes felhő-tárhelyek, optimalizálási céllal, nem tárolják az összeset. Ezért a legjobb megoldás az iPhone-Mac szinkronizálásra, képátvitelre az iCloud (amely szintén eldob pár metaadatot – ezt több szájt is írja, tágra zárt szemekkel olvasom), itt a legkisebb a metaadat veszteség. Ez a veszteség egyébként ezerből ha egy embert érint, az átlagfelhasználót, mint engem, nem.
A Dropbox-szal még sem a metaadat vesztés a legnagyobb gond. Ha a fotókönyvtárat a Dropboxban tároljuk, onnan nyitjuk meg, akkor a Maces Fotók több tucat fájlt fog nyitva tartani a Dropbox felhőből. És ha gigás képeket mozgatunk, akkor nem biztos, hogy ezeket valós időben tudja le- és feltölteni. Ha viszont valamit nem tud befejezni, vagy csak késéssel, az az említett fotók adatbázis szétesését okozza, a Fotók meg hátradől és nem dolgozik.
De! A Dropbox alkalmas arra, hogy a képeket az iPhone-ról a Macre továbbítsa.
Mi a különbség az iCloudos és Dorpboxos képmásolás között?
Az iCloudos szinkronizáció a legegyszerűbb. Egyszeri beállítás után – minden eszközön elvégzendő – semmi dogunk, a képek jönnek-mennek. Egészen addig, amíg valamelyik tárhely – iPhone, Mac, iCloud – meg nem telik. És ez a hátránya is, a legszűkebb keresztmetszet a Mac szokott lenni. A 128GB-os, de még a 256GB-os SSD is kicsi. Nagyobb képtár nem fér el rajta. Vagy írtunk a képek közül – kellene –, vagy nem tudjuk használni az iCloudos szinkronizációt. Vagy veszünk egy új Macet 2TB SSD-vel.
A Dropboxos megoldás folyamatos jelenlétet igényel, de nagyobb szabadságfokot ad. Az iPhone-on csak akkor indul el a képek feltöltése felhőbe, ha elindítjuk a Dropbox alkalmazást, a háttérben futás kevés. (Régen ment automatikusan, de az Apple fejlesztett az érdekünkben...) Azzal nincs feladatunk, hogy a fotókat eljuttassuk a Dropbox app-hoz.
A Macen érdemes a Dropbox 'Camera Uploads' mappáját csak online elérhetővé tenni – ez a lehetőség jól el van rejtve a Dropboxban. Ez azt jelenti, hogy csak akkor látjuk az iPhone-tól érkező képeinket, ha neten vagyunk. Ennek az az előnye, hogy a képek nem visznek el helyet a Macen, ha lenne elég helyünk, akkor az iCloudos megoldást használnánk.
A Camera Uploads a Finderből is elérhető. A mi feladatunk, hogy az itt gyűlő képek közül kidobjuk azokat, amelyek valójában nem kellenek – de jó ötletnek tűnt az elkészítésük –, és átmentsük a Fotók alkalmazásba azokat, amelyeket majd 97 évesen is csodálni szeretnénk. A Dropboxos megoldás rákényszerít minket a válogatásra.
Az iCloudos megoldás automatikus, de tárhely pazarló, a Dropbox vérünket szívja, de takarékos.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése