A Pages sablonok közt találjuk a könyv sablonokat is. Mielőtt belevágsz, nézd meg, hogy a sablon mire képes! Egyes sablonokban van tartalomjegyzék készítési lehetőség, másokban nincs. Egyes sablonokban létezik lábjegyzet, másokban meg nem. Persze át lehet másolni egy félkész művet egyik sablonból a másikba, de én jobb ötletnek tartom az előzetes próbát.
Az iBooks, az Apple e-könyv megszületése óta hányatott sorsú. Volt könyv készítő, aztán az Apple úgy érzete, ez lesz az oktatás bevételének kulcsa (falovát azért még sem mernék írni) – de nem lett az. Macen a Könyvek alkalmazás – ahogy iOS-en is – az, amelyben vásárolhatsz könyvet.
De vissza a könyvszerkesztéshez! Nem nehezebb, mint egy összetetebb dokumentumot megírni. Kiadni, publikálni kicsit bonyolultabb, de ez a bejegyzés pont azért született, mert az Apple segédoldalt hozott létre, csak angolul, az önkiadó szerzők számára. Aki nem akar bajlódni a kiadással, az talál olyan magyar vállalkozást, amely – persze nem ingyen – segít az Apple áruházába jutni. Úgy gondolom, annak, aki ír(na), érdemes megnézni, hogy kell "kiadni", nem olyan bonyolult feladat az.
Az én mai 20-as toplistámon nyolc magyar nyelvű könyv található. És ki biztosra vette, hogy Petőfitól a Helység kalapácsa – János vitéz – Az apostol köztük lesz, az bátran álmodjon!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése