Autópálya csomópontba épült, jól megközelíthető, nem különösebben szép. A Google tanúsága szerint Utah állam ezen része nem a dús vegetációjáról híresült el...
Az El Mac (csak hogy legyen Mac a posztban) művésznévre hallgató Miles MacGregor fújta fel a belépőt fogadó képet. El Mac El Éjben (Los Angeles) él, a nagy píszíség jegyében nem talált az Adobe egy helyi művészt...
A digitális marketing ágazat vezetője, Brad Rencher, az Adobe első elnökhelyettese elvakult bicikli-bolond, egészséges életmód hirdető. Ezért úgy terveztette meg a négy emeletes épületet, hogy a dolgozók inkább válasszák a lépcsőt, mint a hat lift valamelyikét, így is őrizve a munkatársak egészségét, jó közérzetét.
A kép jobb felé látható a bejárat, az ék alakban induló fal másik feléről nyílik az épület átriuma (következő képek).
Az átriumban található az üzemi étkezde (háttérben) és az étkezés lemozgását segítő ping-pong és biliárd-asztal is. A két szint magas termet az alsó szinten elhelyezett Adobe szerverek (is) fűtik, így hasznosítják az általuk termelt hőt. A képen alig látható fa-tető-gerendázat kialakítása pedig a légáramlást segíti (hűtés-fűtés-ételszag).
Az étterem melletti kávézóba is beülhet az Adobe dolgozója. Az épületet bemutató írás külön kiemeli, hogy a kaja szinte kizárólag helyben termesztett növényekből és helyben tenyésztett állatokból áll, a kávé pedig csak és kizárólag fair-trade forrásból származhat. Mindezzel az élhető környezetet, a fenntartható fejlődést ... mert a Földet az unokáinktól kaptuk kölcsön. (Oks, megszidtuk az élcelődő Gonosz Almalapot!)
Mielőtt úgy tűnne, hogy az egész Adobe irodaház csak móka és kacagás, a kávézóban meghúzódók művészi kivitelezésű, de az Adobe tevékenységéhez kötődő ábrákkal szembesülnek. A képen például a net fontosabb csomópontjai és kapcsolatuk látható, Mike Giant munkája. A www.macacademia.hu szájtot épp kitakarja a szék háttámlája.
A bejárattól jobbra haladva szalonna-sütő, bográcsozó helyre akadunk... A falakon óriás kijelzőkön látható, mi történik épp(!) az Adobe New yorki-, Salt lake-i illetve tokiói irodájában. ("Láthatóan semmit" - szúrt még egy hagymát a nyársára a Gonosz Almalap közelebb húzódva a tűzhöz.)
Ennyi szórakozás után ideje elindulni, megnézni, hol is dolgoznak azok a fránya mérnökök, mind az ezren. Az asztalok felé tartva elhaladunk Mike Giant (két képpel feljebb említettük) újabb alkotása mellett. Az összes felirat valamilyen módon utal az Adobe-ra, a 84043 például az irodaház irányítószáma.
Minden szinten több pihenő-szobát is kialakítottak, hogy a stresszes kódvetés, ügyfélszerzés vagy megbeszélés után itt engedjenek ki a dolgozók.
Mintha egy ötcsillagos szálloda tervezésben jártas szakember tervezte romkocsmába tévedtünk volna. Pedig ez a csoportos megbeszélésekre is alkalmas hely az Adobe irodaépületében található, szép kilátással a közeli hegyekre.
A gyors barna róka átugorja a lusta kutyát
A falfelirat az informatika hőskorát, sőt, az azt megelőző időt idézi meg. A mondatban az angol ábécé összes betűje szerepel. Ezt a mondatot gépelték le az írógép szerelők, a klaviatúra javítók. Akit érdekel, wikizzen! Amúgy látható, hogy az épület ezen a részén nincsenek kis boxok, ahol a magára zárt ajtó mögött dühönghet a fejlesztő vagy a csendet kihasználva alkothat a kódvető.Persze azért létezik kalicka is, telefonálni, meditálni. A tapasztalat szerint az egy légtérbe helyezett asztalok a kelendőbbek - az ember társas lény, ugye!
Tárgyalóterem. De azért nem itt végződik a gyárlátogatás.
Froclizzuk, froclizzuk, de azért szeretnénk ilyen munkahelyen dolgozni. Persze, nem labdaszedőként. (Most nézd meg az első képet, az épület jobb szárnyát. Igen, az ott ez itt. Ezt kellene eltanulni.)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése